Minu teekond loomuliku juuksevärvi ja kiirema juuksekasvu pooleJuba väga noorena ma arvasin, et mul on kõige igavamat värvi juuksed.
Olen rohkem kui 10 aastat elanud arvamusega, et kui mu juuksed ei ole heleblondid siis ma näen oluliselt kehvem välja. Kui ma pubekana juuste blondeerimise avastasin, siis olin ma täiesti veendunud, et räigelt töödeldud ilma pigmendita juuksed võrdub tõeline ilu.

Minu loomulik juuksevärvi toon on heledam pruun ehk brünett.
Minu teekond blondiks saamise poole algas meeletutest meeleheitlikest kodus blondeerimistest. Mäletan hästi kuidas mul kodus oli reaalselt eraldi riiul kus hoiustasin karpide viisi blondeerimisvahendeid, millest minu meelest tõhusaim oli helesinises karbis “Blondex Super” See oli reaalselt kõige odavam ning karmim kraam. Loomulikult kuhjasin ma ka igasugu Palette ja Garnier-i heleblonde püsivärve kokku, sest toona arvasin, et küll küllale ju liiga ei saa teha.
Minu kodune juuksevärvimise retsept oli, et kõigepealt esimene ring Blondex Super-it kuni peanahk kuumendama ning sügelema hakkas. Edasi pesin pea puhtaks, uus ring Palette või Garnier-i püsivärv pähe, kuskil pooleks tunniks või peale. Peale järgnevat juuksepesu u 1 tunniks juuksemask juustesse ning hiljem “lohutuseks” määrisin kuhjaga kõiksuguseid juukseõlisid ning seerumeid.

Sellise juuste-vaenuliku koduse retseptiga sain aina õhemad juuksed, mis aeg ajalt värvimise ajal salkudega aina lühemaks katkesid aga läksid aina kriitvalgemat tooni, mis tollal minu silmis oli seda kõike väärt. Kuna ka tollal soovisin ma aina pikemaid juukseid, siis tegin kodus erinevaid nn ravikuure määrides pähe nii seerumeid, riitsunuseõli ning isegi platsentat. Kuna seerumid, maskid ja muu kraam piisavalt kiiresti soovitud tulemust ei andnud siis kandsin üle 5-a juuksepikendusi.
Mingil hetkel sain ma aga õnneks aru, et kodus värvimine, eriti sellise karmi retseptiga, ongi päriselt saatanast ning pärast paari aastat kodus juuste rikkumist pöördusin lõpuks juuksuri poole.
Juuksuri juures avastasin, et sama tulemuse saab natuke vähem kannatades ehk peanahk otseselt ei peagi hõõguma värvimise ajal ning, et õiged hooldusvahendid aitavad kollakat tooni blondeeritud juustel edukalt vältida.

Ma värvisin juuksuri juures aastaid oma juukseid, olin alati rahul oma heleblondi tooniga ning ühel hetkel ka loobusin juuksepikendustest. Pikendustest loobumine tuli aga kahjuks läbi negatiivse kogemuse. Mu peanahk ja juuksed olid väsinud liiga paljudest pikenduste salkudest mis olid lohakalt kehva tehnikaga loomulike juust külge kinnitatud ning lõpuks langes ja katkes osa mu oma juustest ka välja.
Halvasti paigaldatud pikendused aitas mul eemaldada juuksur Riine, kes nutuses seisus aitas mind edaspidi ka juuste taastamise teekonnal.
Algusel läbi pisarate lõikasime ja hooldasime mu pikendustest kahjustunud juukseid ning võimalikult juuksesõbralikul viisil värvisime mu juukseid heleblondiks edasi, sest muuga ma tollal nõus ei olnud. Juuste säästmiseks kasutas Riine blondeerimise asemel mu juustel helendussarja värve mis andis parema tulemuse kui blondeerimine.

Ühel hetkel aga tekkis mul tunne,et ma üritan olla võimalikult tervislik muus osas aga 2x kuus ikka rikun oma juukseid helendavate juukse värvidega ning tundsin, et see tegevus ja mu mõtteviis ei lähe enam kuidagi kokku. Väsisin ära värvitud heleblondist ning oma kauaaegsest ilu-ideaalist. Mind ajas hulluks iga kord kui juustes tekkis ka väike väljakasv ja käisin iga 2-2,5 nädala tagant juuksuri juures juuste väljakasvu värvimas ning hooldamas. Viimasel korral juuksuris ma põhimõtteliselt vastumeelselt istusin värvi all pea kaks tundi ja tundsin, et mul lõplikult täiesti küll sellest värvimisest.
Ma polnud 12-st eluaastast oma loomulikku juuskevärvi tooni näinud ning mul oli kõrini elamast mingisuguse imeliku iluideaali järgi. Kutsugem seda Barbie-nduse jääk-nähtudeks või milleks iganes aga mul sai lõplikult küllalt.
Sel teekonnal oli mul toeks juuksurid Merilin Aur ja Katrin Lensu Pärnust ning hea Riine Aidberg Tallinnast , kes toetasid 100% mu otsust.
Kuna ma ei soovinud oma juukseid üle pea brünetiks värvida ning mind häiris ka tugev väljapaistev väljakasv, siis pakkus Riine välja, et on võimalik värvida balayage tehnikaga ja toonida hooldava Elumen värviga, mis tagab selle, et väljakasv jääb edaspidi ühtlane ning rohkem juukseid värvima enam ei pea. Haarasin heast võimalusest ning tulemust ei kahetse!

Tänaseks pole ma juba varsti pea 3 kuud oma juukseid värvinud ja olen rohkem rahul kui eales varem. Värvimata juuste struktuur on hoopis teine, kordades ilusam ning ma tunnen, et ka palju rohkem päris MINA moodi!
Juuste ilu ning tervise osas olen ma oluliselt kiirema juuksekasvu ning peanaha tasakaalu saavutanud tänu tasakaalustatud tervislikule toitumisele ning Elisheva & Shsohana Magneesiumiga Hair Energy Maximus+ peanaha spreile mida olen ma juba mõnda aega kasutanud ja saaksin julgelt ka teile soovitada.
Mul on varasemast värvimisest pigem kuiv peanahk ja see sprei on tõhus peanahahooldustoode inimestele, kes just kannatavad peanaha probleemide käes (kõõm, juuste väljalangemine, psoriaas, dermatiit, seborroiline ekseem, sügelus, peaseen, vms.).

Magneesiumiga Hair Energy Maximus+ peanaha sprei eemaldab peanahalt sinna ladestunud kaltsiumisoolad, mis pidurdavad juuksekarvade ainevahetust ja peanaha hapnikuga varustamist. Sprei imendub peanahale pihustades ülikiiresti – rakkudesse jõudmiseks kulub 5-15 sekundit.
Oluline on ka, et tegemist ei ole mitte järjekordse “imetootega” vaid
E&S´i “Magneesiumiga Hair Energy Maximus+ peanaha sprei”  annab juustele energiat ning tagab peanahale piisava magneesiumisisalduse, sügavpuhastab peanahka, stimuleerib ning aktiveerib peanaha karvanääpsude kasvu. Juuksesprei on 100% looduslik ja seda võivad kasutada igas vanuses inimesed, sh lapsed, rasedad ning imetavad emad, sobib ka diabeetikutele ja taimetoitlastele. Tõkestab rasedatel naistel ning eridieedil olevatel inimestel juuste väljalangemist ning hammaste lagunemist.  

Mulle väga meeldib, et tegemist on Eesti brändiga kes teeb kõik oma tooted käsitöös ning lisaks magneesiumiga spreile on nende tootevalikus ka kvaliteetsed puhtama konsistentsiga erinevad käsitööseebid, vannisoolad ja SPA-tooted – enamus tooted sobilikud nii tundliku nahaga inimestele kui ka allergikutele ning samuti beebidele ja last ootavatele naistele. E&S toodete retseptid on koostatud kõik tippspetsialistide, farmatseutide ja arstidega tihedalt koostööd tehes ning valmivad käsitööna, et säiliks toote kvaliteet ja hing. Igasse tootesse on pühendatud palju eeltööd, uurimist, aega ja armastust.
Olles nende toodete fänn otsustasime koostöös Elisheva & Shoshana (E&S)-ga  loosi käigus kinkida ühele  imelisele blogi lugejale  E&S´i “Magneesiumiga Hair Energy Maximus+ peanaha sprei”
Loosimine toimub minu @annesmithaaslaid Instagrami lehel ning loosimise õnneliku võitja kuulutame välja 10.04.2019 uue postitusega Instagramis.


Osale loosimises ja tutvu Elisheva & Shoshana (E&S) toodedega lähemalt nende kodulehel
http://elishevashoshana.com ja Intgramis
https://www.instagram.com/elishevashoshana/